JOGSZBÁLYVÁLTOZÁS!
Budakeszin módosult a közterület-használat általános rendjéről, engedélyezéséről szóló szóló helyi rendelet
Budakeszi Város Önkormányzata módosította a közterület-használat általános rendjéről, engedélyezéséről szóló 20/2004. (IV. 22.) önkormányzati rendeletét.
A rendeletmódosítás lényege:
- A rendelet hatálya kiterjed a Budakeszi Város Önkormányzatának tulajdonában álló közterületekre. E rendelet szabályait kell alkalmazni az épített környezet alakításáról és védelméről 1997. évi LXXVIII. törvény (a továbbiakban: Étv.) 54. § (7) bekezdésében meghatározott esetben is.
-
Közterület: az Étv. 2. § 13. pontja szerinti fogalom.
-
A közterületen nem helyezhető el komposzt tárolására szolgáló edény.
-
A közterület, a közterületi zöldterület - különös tekintettel az ingatlan előtti utcafrontra - engedély nélkül nem elkeríthető.
-
A virágláda közterületen való elhelyezéséért közterület-használati díjat nem kell fizetni.
A kihelyezéshez a főépítész állásfoglalása szükséges.
A kihelyezésre kerülő virágláda:
a) a parkolást, a hókotrást, a gyalogos és gépjárműforgalmat nem akadályozhatja,
b) elbontható és áthelyezhető,
c) elsősorban természetes anyagból készülhet,
d) a település- és utcaképpel összhangban kell lennie. - Végezetül, a felsőbb jogszabályok változása miatt módosult a rendelet 2. számú mellékletében található "Kérelem" nyomtatvány is.
Kérjük, hogy ingatlanaik esetében a fenti jogszabályváltozást szíveskedjenek figyelembe venni és annak betartására intézkedni.
Fontos tudni, hogy a fenti önkormányzati rendeletben foglalt szabályok betartását az önkormányzat, illetve a Budakörnyéki közterület-felügyelet ellenőrzi.
A hivatkozott önkormányzati rendeletben foglalt szabályok be nem tartása, vagy megszegése esetén Budakeszi Város Önkormányzat Képviselő-testületének a közösségi együttélés alapvető szabályairól, valamint ezek elmulasztásának jogkövetkezményeiről szóló 36/2013. (XI. 19.) számú önkormányzati rendelet 9. § (1) a)-b) pontjai alapján: „A rendeletben meghatározott közösségi együttélés alapvető szabályait sértő magatartás tanúsítójával szemben esetenként természetes személy esetében kettőszázezer forintig, jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet esetében kettőmillió forintig terjedő közigazgatási bírság szabható ki.”